The Cottage 4

15. ledna 2008 v 14:35 | Anett |  Other stories -> Frikey
Mikey
Moc jsme to sice s Frankem na mí oblíbený zašívárně nevyváděli ale stejně mi to stačilo. Byl docela žhavej. Jo já taky, na něj a to moc! Po nějaký půl hodině jsme odešli a když jsme přicházeli k nám tak ztichnul a jen koukal. U naší chaty stálo nějaký auto. Pozdravil chlápka, kterej se bavil s Gerardem. Taky ho pozdravil, a je to jeho strejda, přijel si pro něj. No to snad ne?

Přeci mi ho neodvezou! Strejda ale asi byl rád, že tu někoho má tak se mu řekl, že sem může zajít kdy chce. Frank se trapně zeptal, jestli by nám to vadilo. Ze mě hned automaticky vypadlo "Vůbec!" i Gee se přidal a Tracy nakonec taky. Řekla, že tu aspoň nebudu sám. Páni, tak já to mám dokonce i povolený… kdyby jen ti dva věděli. Když Frankie odcházel, významně jsem se na něj usmál. Jo hochu, prožijeme spolu pěkné týdny. Tracy Frankovi zamávala a Gee se tvářil nějak divně. Odjeli. "Tak Mikey, co všechno si mu ukázal?" obrátil se na mě s dotazem Gee. "No…" tak, teď jsem nevěděl, co odpovědět, "no, tady okolí." Povytáhl obočí. "Vážně? Pojď brácho, trochu si popovídáme." Dost ve mně hrklo. Proboha o čem se chce bavit? Vzal mě za rameno a popotáhl mě o kousek dál od Tracy, aby nás neslyšela. "Co s ním máš?" otázka přímo daná. "S kym?" snažil jsem se lakovat. "Nedělej ze sebe debila Mikey, ty víš s kym. S Frankem. Moc dobře jsem viděl, jak se po něm koukáš a musím přiznat, že on po tobě taky tak divně pokukuje." Spadla mi čelist, tak Frank po mě taky pokukuje jo? Hmm tak teď mě napadlo spoustu věcí…. Ale evidentně nemělo smysl Geemu lhát. "No, vlastně s nim nic nemám, ale chtěl bych s nim mít víc věcí." Řekl jsem toužebně. Gee se na mě podíval zmateně. "A nic víc?" tak tomuhle jsem nerozuměl, co chce slyšet? "A co chceš jako přesně slyšet? Víš popravdě, když kolem mě včera prošel tak jsem ucítil jemné mrazení. A pak dneska po ránu, když jsem ho viděl. Víš Gee, zní to asi divně, ale asi jsem se zamiloval." Gee na mě koukal jakoby vůbec nerozuměl tomu, co říkám. Jako bych snad mluvil tatarsky. "Aha, no tak přeju ti to. Ale že to bude zrovna kluk?" to bylo všechno, otočil se a šel za Tracy, já tam stál a koukal na něj. On mi to přeje? Co se to s nim děje? Nikdy mi nepřál žádnej vztah.
Ten den už Frankie nepřišel. Ale druhej den byl u nás jak na koni. Přišel asi tak v poledne. "Mikey, běž otevřít, někdo klepe." Zařval na mě Gee z kuchyně. "No jo." Zase si ze mě dělá služku. Ale tak co bych pro něj neudělal. Otevřel jsem. Za dveřmi stála malá postavička, skoro celá v černym. Delší vlasy mu padaly do očí a dívala se na mě těma svejma krásnejma očima. "Ahoj Franku." Dostal jsem ze sebe, bylo by blbý tam jen tak stát a kochat se pohledem na něj. Ikdyž, to mi taky mělo něco do sebe… "Ahoj Mikey." Řekl mi Mikey? Zase mě zamrazilo. Řekl to tak překrásně. Prošel kolem mě a mírně se mě dotknul no, ano, přesně tam. Můj kamarád byl hned v pozoru. Ježiš Mikey, udělej něco, když takhle přijdeš za Geem tak to asi nebude moc vtipný. Chvíli jsem ještě stál mezi dveřmi a dýchal, abych se uvedl do klidu. "Na co tam ještě čekáš? Na Ježíška?" ozval se mi za zády Gerardův hlas. "Ne, jen tak koukám na přírodu." Vykoktal jsem ze sebe. Byl jsem už uklidněn a tak jsem zavřel dveře a šel do kuchyně za ostatními.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama